Новини: |
|
Новини зі світу арт - Архів
Імпровізація - літній фестиваль, що відбудеться восени (3-14 вересня)
Перший міжнародний літній музичний фестиваль Імпровізації у Львові тільки цього року відбудеться у вересні, але на подальше його влаштовуватимуть у червні, щоб інтенсивність музичного життя міста не припинялося у «мертвий сезон» літніх вакацій, – про це повідомляє ЗІК.
За словами Софії Габи, її агенція існує вже рік і фестиваль Імпровізація - не перша акція цієї концертної аґенції: торік у листопаді й грудні львівські слухачі мали змогу почути репрезентаційні виступи новозаснованого Львівського симфонічного оркестру під орудою іспанського маестро Мелані Местре в Органному залі та філармонії.
До оркестру на контрактних засадах увійшли переважно молоді виконавці із фаховою підготовкою, а також досвідчені музиканти. Робота оркестру влаштована в такий спосіб, що диригент приїздить до музикантів на сесії у час підготовки нових концертних програм, а в інший час вони вправляються групами.
У планах оркестру – бути не тільки виконавською базою Міжнародного літнього музичного фестивалю Імпровізація, а й активна участь у культурному житті міста. За словами засновників оркестру, пропозицій від нього слід очікувати щотижня упродовж сезону: «Це будуть акції різного масштабу і формату, але вони неодмінно демонструватимуть класичну музику, як камерну так і симфонічну».
Фестиваль, що стартує вже 3 вересня о 19-00 у Львівському будинку органної та камерною музики, запропонує 5 концертних програм. Відкриття фестивалю ознаменують твори К. Сен-Санса, Д. Шостаковича, К.Боллінга, Ф.Пуленка, А. П’яцолли. У суботу можна буде послухати музику Ф.Мендельсона, В.А Моцарта, К. Жекінсона, Ж.Брагатто та А. П’яцолли у виконанні оркестру та солістки Лідії Футорської (скрипка).
Японська піаністка Йоко Сузукі із Іспанії вийде на львівську сцену 10 вересня, тому не дивно, що програма концерту охопить твори як іспанських, так і японських композиторів, ясеред яких М.де Фалья та І.Альбінес, Е Гранадос та К. Хірай. 13 вересня солісти Львівського симфонічного оркестру, а також квінтет Аколада і квартет Ліберо гратимуть музику Й.Н. Гуммеля, Т. Маєрський, А.Дворжака.
Завершить I міжнародний літній музичний фестиваль Імпровізація пленерний Танго-концерт на площі Ринок, яким диригуватиме Юрій Бервевцький.
Як зізнався Юрій Бервецький, який часто відгукується на співпрацю із різними оркестрами в Україні та у світі, для нього виявилося повною несподіванкою запрошення до фестивалю.
Він зацікавився концертом на площі Ринок, бо танго в його розумінні «це ціла філософія в постмодерний час, бо дає змогу висловити пекучі моменти свідомості, це світле дихання сучасного мистецтва. Хотілося, щоб колектив у цій програмі сягнув такого інтелектуального рівня у виконанні танго, який продемонструвала нам Камерата Балтика. Іще мене приємно здивувало, що всі ноти, які роздали музикантам є ліцензовані, це маленький штрих. Але він свідчить про високі світові стандарти, що якими організовано роботу новоствореного оркестру» , - підкреслив Юрій Бервецький.
На запитання, чи була аж така нагальна потреба засновувати у Львові симфонічний оркестр та ще й із назвою-двійником, яка спричинятиме консументам плутанину при виборі брендових пропозицій, Мелані Местре відповів, що для назва не є зумисне скалькованою із назви філармонійного оркестру. На приклад європейцеві назва згаданого колективу асоціювалася б із якимось навчальним закладом через слово академічний. Насправді ж для нього, як диригента та художнього керівника симфонічного оркестру на першому місці стоїть Музика.
«Маю настанову виконувати із львівськими оркестрантами всеосяжну класичну музику, твори відомі й мало відомі, але такі, що гідні частішого виконання. Для мене важливий рівень виконавської майстерності. Тому тішуся, що можу поділитися із львів’ями своїми здобутками, обмінятися досвідом щодо способу гри.
До речі, повертаючись до Іспанії не перестаю там розповідати про переваги львівських струнників (так вже склалося, що у Львові школа струнних сильніша, натомість у Іспанії вищого рівня виконавці на духових інструментах). Для успішного майбутнього існування Львівського симфонічного оркестру, потрібно кілька факторів: публіку, музику (що і кого виконувати), шлях. Яким це донести. А для цього важливими є рівень, знання, досвід та організація.
Ми спершу пробували співпрацювати із оркестром Леополіс і мені було покидати країну, не маючи змоги щось зробити через певні проблеми організації, рівень якої в Леополісі мене не зміг задововльнити. Мені подобається Львів, подобається Україна, тому я організував тут оркестр», - пояснив Мелані Местре, підтвердивши, що концертна аґенція Імпровізація спирається на тісну співпрацю із Львівською міськрадою.
ZIK
Додано - 01-09-2008, beglov
Назад
|
|
Блоги |