Новини зі світу арт - Архів
У Деніела Редкліффа - діспраксія!
Актор Деніел Редкліфф, відомий завдяки ролі юного чарівника в численних фільмах про Гаррі Поттера, зізнався, що страждає від складного захворювання - діспраксії.
Дивлячись на його вмілу гру в квіддіч, складно уявити, що в свої 19 років актор не може самостійно зав'язати шнурки, пише The Daily Mail. Втім, діспраксія - це не хвороба в звичайному розумінні слова. Діспраксією лікарі називають нездатність до правильного виконання цілеспрямованих рухів, так нерідко хворих діспраксією вважають незграбними.

Вона може впливати на будь-які сфери розвитку: фізичну, інтелектуальну або мовну - і крім того ускладнює навчання людини. У чоловіків цей розлад зустрічається в 4 рази частіше, ніж у жінок.
Денієл зізнався, що захворювання багато в чому вплинуло на його долю: наприклад, через погану успішність в школі хлопчик вирішив спробувати свої сили в кінематографі. У діспраксії бувають різні форми, і Редкліффу дуже пощастило, що у нього порушення виявляється в м'якій формі.
Проте бувають випадки, коли люди, які страждають цим розладом, тільки насилу можуть ходити по сходах, бігати, стрибати або бити ногою по м'ячу.
Денієл прагнув стати актором з п'яти років, але його мати говорила: «О ні, це не для тебе». Проте, це тільки більше заохочувало юного Редкліффа. Вже в 9 років батьки дозволили хлопчику брати участь в прослуховуванні на роль в стрічці про Девіда Копперфілда, знятій ВВС за класичним твором Чарльза Діккенса. З цієї миті його подальша доля була визначена - ще до початку зйомок в «поттеріані» в 2000 році талановитий підліток заробив близько 34 млн доларів.
«Я великий шанувальник всіх фільмів про Гаррі Поттера, - говорить лікар Девід Янгер, невролог Нью-йоркського медуніверситету, - і я здивований, що Денієл Редкліфф страждає діспраксією. У нього явно м'яка форма, але сам факт, що він ніяк не показує цього, - це заслуга його акторських здібностей і відмінний приклад для наслідування всім тим, хто знаходиться в тому ж стані».
Офіційний представник юного актора також підтвердив, що Редкліфф хворіє діспраксією: «Це те, чого він ніколи не приховував. На щастя перебіг захворювання у нього дуже м'який і у гіршому разі виявляється в нездатності самостійно зав'язати шнурки на черевиках або в поганому почерку».
NEWSru.com.ua
Додано - 19-08-2008, beglov
Назад
|