Контактна інформація
Починати з нами
Додати до улюблених сайтів
Jey

Вхід/вихід
Новини і огляди: львівські | фестивалі | люди | ексклюзив | шоу-бізнес | кіно | ще новини | Всі новини rss каналом
Nota Bene: на каві | ця.людина | місце.події | варто знати | хтоЄхто | АРТ-довідка
Народна творчість: література | фотогалерея | афіша
Блоги: Ганна Вдруг | kanifol | kasanok | Максим Колиба | Андрій Стрехалюк | Олександра Личак | Маріанна Піцишин

Новини:
 
  на каві

Світлана Сурганова: «Коли співають чужі історії, це чується одразу»

Важко з першого разу навіть вимовити її прізвище. Якесь воно незручне. Так само, як і музика – незвична, хоч з першого погляду наче й нічим не відрізняється від інших. На грані відвертості і правди – ось як я б назвала статтю про цю людину у якій-небудь мистецькій енциклопедії. Суцільний неформат – ні тобі псевдоніму, що легко запам’ятовується, ні невибагливих текстів. Навіть нечисленні відео на композиції гурту „Сурганова та оркестр” не показують нам сексапільну вокалістку. Так, вона – жінка. Однак через свою творчість вона показує швидше не жіноче своє обличчя, а людське. Світлана Сурганова – музикант і поет.

В інтерв’ю російському журналу „Novый студент” Світлана розповіла про те, що читає, що слухає, чим харчується і що думає про молодих колег.

- Світлано, для тебе існує таке поняття як „музичні ревнощі”?

- Звісно, я дуже ревнива – особливо в музичному плані. Я ревную до всіх хітів. От слухаю часом яку-небудь пісню і думаю: „Боже, ну як шкода, що це не я написала!”. Ось так я ревную-ревную-ревную.

- А до публіки ревнуєш? Інша співачка Бучч (стиль цієї виконавиці часом нагадує стиль „...Оркестра”, їх навіть часом ототожнюють – авт.) у своїй книзі пише, що приревнувала одного разу свою публіку до вашого колективу...

- Ні, у цьому розумінні ревнощі відсутні. Щодо пісень, то це навіть не ревнощі, а швидше таке собі самокартання... Мені б написати пісню „всіх часів і народів” і жити в своє задоволення. Візьміть ту ж „Besame Mucho”. Людина, що створила цю композицію, їздила потім зі своєю валізкою грошей по світу, і горя не знала. (сміється)

- А ти ще на валізку не заробила?

- Ні, я ще просто „Besame Mucho” не написала.

- Вважають, що коли людина вирішує що-небудь кардинально змінити у своєму житті, вона голить голову. Що у тебе змінилося після цього вчинку?

- Знаєш, я голю свою голову досить часто. І це не для того, щоб... Я от збиралася у січні її поголити знову – не дозволили. Сказали, що якщо я поголюся знову, кількість концертів може зменшитися. Бо, мовляв, усі організатори злякаються і не братимуть наш колектив. Хоча творчість не мала б, по ідеї, залежати від зачіски виконавця. Ну але я не могла собі дозволити так підставити своїх хлопців і організаторів. Бо ну не лишати ж стільки народу без грошей! А от якби моєї блискучої лисини ніхто не боявся, я б взагалі ходила поголеною завжди – мені так подобається! Я це роблю не з того, що вирішую щось змінити в своєму житті. Ні! Просто я люблю ходити лисою. Дуже приємно, вітерець так ніжно пестить голову... А ще виглядаєш такою дивно-загадковою, дуже незахищеною. І усі на тебе дивляться якось так: „Щось, либонь, з нею не те...” Хоча насправді з тобою саме те, що треба!

- Ти прослуховуєш ті диски, котрі надсилають молоді невідомі виконавці?

- Слухаю, коли є час. Маю одразу зазначити, що надсилають до нас дуже багато вторинного матеріалу. Тобто є молоді, свіжі голови – вони усе в себе всмоктують, як губка. Ну от сподобався їм який-небудь колектив, вони взяли і заспівали його матеріал, тільки своїми словами. Тут все-одно відчувається, що вони співають чуже життя, не свою історію. У них поки що нема свого. Напевно, концентрація власного болю, власних переживань, власної любові і відповідальності у цих людей ще не надто висока, не така, від якої можна співати, про щось заявляти...

Бо ж творчість насправді – це або коли ти геній (ну торкнувся тебе Господь Бог або ангел своїм крилом), або ти просто маєш щось зрозуміти у цьому житті. Інтуїтивно або пережити. Тоді це буде та творчість, що здатна „зачіпити” інших. А поки що це все тільки кальки...

Хоча був один випадок, коли мені дуже сподобався молодий колектив. Щоправда, мені їх демки ніхто не приносив, я сама їх почула на одному з літніх фестивалів. Це молдовський гурт „EXNN”. Тут я відверто отримувала задоволення. Це дуже якісна музика, найвищий рівень – європейський. І тексти хороші. Тобто мене „зачіпило”. Відверто кажучи, мене взагалі мало що здатне „зачіпити”, а значить, хлопці стали для мене приємним відкриттям. Ми запросили цих музикантів взяти участь у спільних концертах, відтак у даному випадку їх можна вважати моїми протеже. Хоча вони, звичайно, цієї протекції і не потребують. Це швидше я до них примазалася, бо знаю, що у них велике майбутнє – я чомусь у це вірю.

- Розкажи, будь ласка, про програму „Інше життя”...

Світлана Сурганова брала участь у проекті російського телеканалу ТНТ, де відомим людям пропонують освоїти яку-небудь іншу професію. На долю Сурганової випала роль моделі.

- Мені було досить смішно дивитися на себе зі сторони. З моїм зростом у 160 сантиметрів, відсутністю бюсту і невмінням ходити на підборах, висота яких переважає два сантиметри... Я взагалі ніколи каблуків не носила! А всі моделі ходять на підборах 9-11 сантиметрів у висоту! Це було найнеприємнішим у всій тій історії, бо ходити в такому взутті я так і не навчилася – тільки мохолі заробила. Зате отримала колосальне задоволення від людей, що працювали над цією програмою – моїх вчителів, котрі намагалися таки зробити з мене щось путнє...

- На скільки відостків тобі вдалося освоїти професію моделі?

- На нуль цілих нуль десятих. Мабуть, саме у цьому випадку важливим є власне процес, а не результат. До того ж, не варто ставитися до цієї пригоди сирйозно – це була лише гра. Однак мені здається, що вона пішла на користь. Взагалі такого роду знання позитивно відбиваються на здоров’ї жінки, на її зовнішньому вигляді. Мене навчили робити макіяж, кокетувати, розслабляти-розпрямляти плечі, тримати спину рівно.

Я, до речі, стою на порозі наукового відкриття! Зробила такий висновок: жінки, дівчата, що стоять на каблуках, вміють на них ходити, тримати спину правильно і красиво виводити коліно вперед, такі особи не мають ніяких проблем зі шлунком! Я як тільки почала ось так правильно ходити, помітила, що усі органи у мене почали працювати – навіть ті, що, так би мовити, дрімали. Бувало, кричиш до них: „Ну попрацюй хоча б трошки!”, а вони ніяк... А тут, розумієш, запрацювали!

- А великий вантаж ви возите з собою на гастролі?

- Дуже! (посміхається) Торбинка, де у мене лежить паспорт, гаманець і I-Pod з телефоном. Ще у мене я сумка для ноутбука – нова цяцька така. Малесенький такий ноутбук, дорожній варіант. Мріяла про нього давно. Тепер я можу там фільми всілякі дивитися. Накупила собі купу дисків – архіви першокласних скрипалів. Ця серія, до речі, нещодавно світ побачила і я щаслива дуже: Ойстрах, Коган... Кого там тільки нема! І я собі насолоджуюся їх виконанням: слухаю живі записи 50-х, 60-х, 70-х років.

І ще один у мене є прикол. Я тепер вирішила підвищувати свій освітній шкільний рівень. Компенсувати, так би мовити. Ось купую собі на CD „Школи Кирила та Мефодія”: мову вивчаю, історію, географію... Читаю уроки і потім тестую себе. А ще нещодавно заінсталювала на свій ноут Велику Радянську Енциклопедію і Медичну енциклопедію - читаю там статті всілякі. Це ж як зручно! Запихнув собі всі 64 томів таку коробочку і носиш з собою. А коли хочеш – читаєш. Життя стало мобільнішим – можна більше встигнути...

Ось так... Слухаєш ті тексти, музику, яка наче і не музика зовсім, а якісь категоричні вібрації душі, і думаєш – ось! Ось це якась незвичайна людина, хтось такий, що чує в цьому світі набагато більше, ніж я. А виявляється, принаймні у випадку з Сургановою, що ніякої тобі містики немає. Просто треба щось зрозуміти. Інтуїтивно або пережити...

знайшла, переклала і відредагувала Ганна Вдруг, JeyArt 

Додано - 08-02-2008

Додати коментар

 
Блоги
львівські:
¤До Львова везуть Контрабас
¤Афіша Львівської філармонії на березень
¤Лінія втечі тішить новим трибютом. Тепер The Prodigy

фестивалі:
¤Ударимо автопробігом по безкнижжю і нехлюйству
¤В березні у Львові буде дуже солодко
¤Ані Лорак їде на фестиваль «На зустріч Мрії»

ексклюзив:
¤Український фотокор став лауреатом World Press Photo
¤Українські Вечорниці вперше відвідали Швейцарію
¤Ярослав Грицак: життя, смерть та інші неприємності

шоу-бізнес:
¤Vladislav Левицький - улюблений співак гурту «ТіК»!
¤На «Євробаченні» Владіслав Левицький співатиме пісню гурту «АнтитілА»?
¤Музикою з Криївки потішив холдинг емоцій

люди:
¤Помер Джером Девід Селінджер
¤Картинки. Yiorgos Yiakos
¤Сашко Положинський йде на президентські вибори!

кіно:
¤У Львові та Відні зніматимуть фільм про Кульчицького
¤В Україні з’явиться перший анімаційний комікс жахів
¤Лесь Подерев’янський зніматиме блокбастер

ще новини:
¤У Львівській філармонії 18 лютого — Віртуози Львова
¤На знімальному майданчику - Львівський дитячий телевізійний театр «Юрашки»
¤В новий рік — з новим Слоником!Маріанна Піцишин
Привиди театру

Він не шукав. Вона не плакала. Двері зі скрипом прочинились від вітру. В, тьмяно освітлений чотирма свічками, коридор увірвалась хуртовина. Сніжин...

Олександра Личак
Записки інопланетянки

О деревьях ...    Я смотрела на деревья. Они  начинаются снизу и уходят  кор...
Професійний фотограф
Гудима Борис
Весільне фото, портерти, дитяче, сімейне фото.
Професійна якість, помірковані ціни.
(працюю разом з дружиною)
http://www.photolife.lviv.ua

Лінк тижня
 
Нова рубрика - картинки

Мабуть в уважного читача вже виникло запитання: що ж воно таке, той клятий pin-up?!


Триває завантаження...
         

Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyArt.com.ua обов'язкове!
2006-2021 © Jey Corporation. E-mail редакції — office@jeyart.com.ua
веб-дизайн: Костя Бєглов,
веб-програмування: Юрій Сторож
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Яндекс цитирования Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!