Контактна інформація
Починати з нами
Додати до улюблених сайтів
Jey

Вхід/вихід
Новини і огляди: львівські | фестивалі | люди | ексклюзив | шоу-бізнес | кіно | ще новини | Всі новини rss каналом
Nota Bene: на каві | ця.людина | місце.події | варто знати | хтоЄхто | АРТ-довідка
Народна творчість: література | фотогалерея | афіша
Блоги: Ганна Вдруг | kanifol | kasanok | Максим Колиба | Андрій Стрехалюк | Олександра Личак | Маріанна Піцишин

Новини:
 
  місце.події

Дзиґа - 15 років. Тримається, бо крутиться!

Цієї осені виповнюється 15 років найвідомішому львівському культурному осередку – Мистецькому об’єднанню Дзиґа.  Святкування свого п’ятнадцятиріччя Дзиґа не збирається обмежувати фуршетами, а готує для Львова цілу низку масштабних акцій у найрізноманітніших відтинках культурного життя. На більшість дійств вхід буде вільним.

У проміжку трохи більшому за тиждень, із 13 по 21 вересня, відбудуться: Ніч поезії за участю понад 50 поетів та музикантів, Перший Львівський Рейв, на який із Британії приїде легендарний засновник intelligent drum-n-bass LTJ Bukem, мистецькі провокації від Юрка Іздрика, потужний фестиваль Тиждень актуального мистецтва 7, перформанси та інсталяції Потенція порожнечі, відкриття інтерактивного мистецького кросворду на стіні багатоповерхівки та інші найнесподіваніші заходи, котрих можна очікувати тільки від Дзиґи.А від неї можна очікувати чого завгодно. Адже Дзиґа є «аномальним» і суто львівським явищем, якому, подібно до самого Міста, притаманні парадокси та містичність.

По-перше, видається неймовірним, що об’єднання, котре займається культурою у нашій державі може протриматись аж 15 років, творити і навіть стати не тільки успішним, але й перетворитись на бренд.

А по-друге, не віриться що Дзизі тільки п’ятнадцять років, бо вона настільки влилась у «міф Львова» (творячи його теж), що, здається, була тут завжди.

На рахунку Дзиґи така кількість нестандартних подій, котрі залишились в історії міста та підсвідомості його мешканців, що її можна сміливо вважати одним з чинників новітньої львівської ідентичності. Це не пафос. Якщо уявити скільки людей були причетними чи просто вважають знаковими «дзиґівські» проекти, вимальовується окреме митецько-поетично-музично-естетичне середовище, котре вміщує мало не все активне та мисляче населення нашої «перлини Європи».

Вистачить простого переліку: Радіо Ініціатива, перша Львівська Газета, перша, друга, третя, четверта Лялька, тусовочні Вавилон ХХ та Філа, концерти Слухай Українське, арт-хаус Новий Ноєвий ковчег, Листи до землян, Свободи Вибору, Гранди Мистецтва, Є, Metro-Jazz… Та й сьогодення було б набагато біднішим без перформансів Кауфмана, затишних джазових ночей на Флюгерах Львова, літературних зустрічей у Кабінеті, ДжазБезу, авангардового часопису Четвер, без самої галереї на Вірменській, і без ексклюзивних новаторських акцій, котрі може вигадувати і здійснювати тільки Дзиґа.

Наскільки різноманітною була діяльність Дзиґи останні 15 років, настільки ж барвисто об’єднання обіцяє відсвяткувати ювілей.

Найбільш грандіозною та тривалою подією має стати арт-фестиваль, яий ще не має аналогів у мистецькому житті України – Тиждень актуального мистецтва 7. Проект покликаний пропагувати та розвивати сучасне мистецтво, як українське, так і світове, та міститиме перформанси, інсталяції, нові медійні мистецтва, експериментальну електронну музику, кінопокази, лекції, дискусії і майстер-класи.

Протягом Тижня 7 днів у Львові відбудеться понад 70 проектів від близько 100 митців. Серед найбільш знаних імен у проекті братимуть участь: Павло Маков, Олег Тістол, Гліб Вишеславський, Василь Бажай, Влодко Кауфман, Збігнев Варпеховскі (Польща), Ярослав Першко (Польща), Ян Свіджінскі (Польща), Вальдемар Татарчук (Польща), Редас Діржис (Литва), Сєргєй Тєтєрін (Росія), Мет Шульц (Австралія), Свен Кьоніг (Швейцарія), Томас Дворак (Чехія), Патрік Бейлі-Коуел (Франція)…

Місцями проведення проекту Тиждень стане майже вся історична частина Львова: територія навколо  Домініканського собору, Музей Ідей, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, галерея Дзиґа, площа Ринок, площа Арсенальна та ін.

Також під кураторством Маркіяна Іващишина та Павла Гудімова пройдуть авторські проекти Потенція порожнечі. Перформанси, інсталяції, та інтерактивні проекти  презентуватимуть: Олег Тістол, Микола Маценко, Павло Маков, Гліб Вишеславський, Василь Бажай, Влодко Кауфман, Юлія Коваль, Євген Равський, Олесь Дзиндра, Віктор Лавний, Анатолій Федірко, Інна Мосор, Ярослав Першко.Такою ж мірою як і в мистецтві, Дзиґа підтримує новітні рухи у музиці. 20 вересня у виставковому центрі Лемберґ відбудеться Перший Львівський Рейв. Центральною подією сейшену стане приїзд легендарних засновників intelligent та atmospheric drum and bass LTJ Bukem та MC Conrad із Великобританії. Для публіки мікшуватимуть ді-джеї MaxNRG(м Київ), Derrick, Tonika, Insane, Marik та Kind Of Zero. Ведучим церемонії стане MC NED (м Київ), а відео-супровід вечірки забезпечить AVJ Group. Електронні експерименти робитимуть гості із Польщі ZENIAL і JACASZEK. 

Ще одним нестандартним і новітнім заходом стане відкриття інтерактивного  кросворду на стіні будинку на вул. Сахарова, 82. Фасад звичайної львівської багатоповерхівки перетвориться на кросворд, що міститиме імена знакових постатей українського мистецтва та архітектури: Бойчук, Нарбут, Архипенко, Патон, etc.

Загалом цей проект передбачає заповнення інтерактивного простору та створення постійного дійства, котре змінило б сприйняття міста як статичної декорації і презентувало місто в інтелектуальних середовищах, як мистецьке явище. Та й для туристів буде додаткова атракція.Літературний аспект «дзиґівської» діяльності буде відсвяткований великим літературно-музичним збіговиськом Ніч поезії, яка триватиме із 13 на 14 вересня у Пороховій вежі (першому місцю дислокації офісу Дзиґи). Дійство розгорнеться на першому та останньому поверхах. Душу виливатимуть у слові та звуку:  Іван Андрусяк, Світлана Богдан, Павло Вольвач, Назар Гончар, Богдан-Олег Горобчук, Артем Захарченко, Олександр Ірванець, Ігор Калинець, Катерина Калитко, Маріанна Кіяновська, Павло Коробчук, Олег Коцарев, Галина Крук, Андрій Любка, Марія Матіос, Петро Мідянка, Костянтин Москалець, Віктор Неборак, Дмитро Павличко, Юрій Покальчук, Олег Романенко, стронговський та Молода Республіка Поетів, Мар’яна Савка, Роман Скиба, Мартин Твердун і гурт МТ-3, Галина Ткачук, Катріна Хаддад, Назар Федорак, Вікторія Черняхівська, Володимир Цибулько, Ірина Цілик, Ірина Шувалова та багато інших.

До всіх атракцій додасться ще й ексклюзивні мистецькі провокації Анатомія Світу від відомого письменника та не менш відомого редактора часопису Четвер Юрка Іздрика. Провокуватиме Іздрик 19 вересня у галереї Дзиґа.

А вже у листопаді Дзиґа випустить великий мультимедійний бокс із дисками, який підсумовуватиме останні 15 років діяльності об’єднання на культуротворчих теренах.

Завершальним акордом святкування 15-річчя стане ексклюзивний музичний проект за участю трьох найкращих саксофоністів 2008 року Vandermark-Brotzmann-Gustafson у рамках восьмого ДжазБезу.

«Тримається, бо крутиться» – таким є гасло Дзиґи. Від цієї круговерті отримують імпульс безліч новаційних проектів, котрі перетворюються на легенди, змінюють образ міста й самих людей.Юрко ВовкоГон, спеціально для JeyArt

Статистика: За приблизними підрахунками, 15 років дзиґівського кружляння дали 394 виставки, 1223 клубні концерти, 119 форматних концертів, 26 фестивалів, 117 перформенсів, 360 літературних презентацій та безліч інших неординарних атракцій, які зібрали більше 1,5 мільйона учасників, відвідувачів та глядачів.


Дзиґа влаштує Ніч поезії (13-14 вересня)
Тиждень актуального мистецтва 7: 15-21 вересня (Львів)
1-ий Львівський Рейв відбудеться 20 вересня

Додано - 01-09-2008

Величезний ріспект! Я буду на ночі поезії!

Ромов
10.09.2008 14:04:56
ДЗИГА - РУЛЬ!
07.09.2008 11:30:40
beglov По-моєму, 750 років виглядатиме попсовою промо-акцією в порівнянні з 15-річчям Дзиги...
04.09.2008 16:22:05
Хмммм... 750 років Львову ховаєцця? )
04.09.2008 14:40:38
БЛЯХА!!!!!!!!!!!!!!! БУДУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02.09.2008 15:38:14
beglov

Нагадує ту хрестоматійну рекламу:
- Ти же лопнєш, дєтоська!
- А ти налєй і атайді!
)))

01.09.2008 13:18:45

Додати коментар

 
Блоги
львівські:
¤До Львова везуть Контрабас
¤Афіша Львівської філармонії на березень
¤Лінія втечі тішить новим трибютом. Тепер The Prodigy

фестивалі:
¤Ударимо автопробігом по безкнижжю і нехлюйству
¤В березні у Львові буде дуже солодко
¤Ані Лорак їде на фестиваль «На зустріч Мрії»

ексклюзив:
¤Український фотокор став лауреатом World Press Photo
¤Українські Вечорниці вперше відвідали Швейцарію
¤Ярослав Грицак: життя, смерть та інші неприємності

шоу-бізнес:
¤Vladislav Левицький - улюблений співак гурту «ТіК»!
¤На «Євробаченні» Владіслав Левицький співатиме пісню гурту «АнтитілА»?
¤Музикою з Криївки потішив холдинг емоцій

люди:
¤Помер Джером Девід Селінджер
¤Картинки. Yiorgos Yiakos
¤Сашко Положинський йде на президентські вибори!

кіно:
¤У Львові та Відні зніматимуть фільм про Кульчицького
¤В Україні з’явиться перший анімаційний комікс жахів
¤Лесь Подерев’янський зніматиме блокбастер

ще новини:
¤У Львівській філармонії 18 лютого — Віртуози Львова
¤На знімальному майданчику - Львівський дитячий телевізійний театр «Юрашки»
¤В новий рік — з новим Слоником!Маріанна Піцишин
Привиди театру

Він не шукав. Вона не плакала. Двері зі скрипом прочинились від вітру. В, тьмяно освітлений чотирма свічками, коридор увірвалась хуртовина. Сніжин...

Олександра Личак
Записки інопланетянки

О деревьях ...    Я смотрела на деревья. Они  начинаются снизу и уходят  кор...
Професійний фотограф
Гудима Борис
Весільне фото, портерти, дитяче, сімейне фото.
Професійна якість, помірковані ціни.
(працюю разом з дружиною)
http://www.photolife.lviv.ua

Лінк тижня
 
Нова рубрика - картинки

Ці дві копії досі не розуміють, чому в авторки саме вони асоціюються з якимись там парадигмами. Чесно кажучи, авторка цього й сама не до кінця розуміє


Триває завантаження...
         

Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyArt.com.ua обов'язкове!
2006-2020 © Jey Corporation. E-mail редакції — office@jeyart.com.ua
веб-дизайн: Костя Бєглов,
веб-програмування: Юрій Сторож
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Яндекс цитирования Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!