Контактна інформація
Починати з нами
Додати до улюблених сайтів
Jey

Вхід/вихід
Новини і огляди: львівські | фестивалі | люди | ексклюзив | шоу-бізнес | кіно | ще новини | Всі новини rss каналом
Nota Bene: на каві | ця.людина | місце.події | варто знати | хтоЄхто | АРТ-довідка
Народна творчість: література | фотогалерея | афіша
Блоги: Ганна Вдруг | kanifol | kasanok | Максим Колиба | Андрій Стрехалюк | Олександра Личак | Маріанна Піцишин

Новини:
 
  ця.людина

Деніел Едвардс: митець від епатажу (або Бритні Спірс як символ материнства)

Сучасне актуальне мистецтво ніколи не страждало від браку ідей. Почалося все ще з П’єро Манцоні, який в далекому 1961 законсервував у баночці власні фекалії. З більш наближеного в часовому вимірі можна згадати прикрашений брильянтами череп роботи Деміена Херста.

Дивлячись на це все, виникає питання, на чому слід акцентувати увагу в такому феномені сучасності, яке ми називаємо «contemporary art» («актуальне мистецтво»). Перш за все на мистецтві, чи все ж на його актуальності?

Особливої ваги це питання набуває коли розглядаєш творчісь Деніела Едвардса. Його скульптури викликають багато суперечок і дискусій. Про нього багато говорять, що й не дивно, зважаючи на перелік знаменитостей, «увіковічених» скульптором. Його творіння славляться своєю злободенністю. Розглянемо декілька з них.


Мистецтво проти абортів

Вражений рішенням Бритні Спірс призупинити свою кар’єру на естраді заради народження дитини, Едвардс увіковічнив момент пологів. Співачка в натуральну величину, стоїть навкарачки на ведмежій шкурі. Само собою зрозуміло, що тут немає й краплі біографічності, оскільки Бритні робили кесарів розтин.Цікавим є і той факт, що митець не знайомий особисто з місіс Спірс. Однак після її вчинку він відчуває до неї високі почуття поваги та захоплення.
 

Політика і секс

Бюст дружини 42-го президента Сполучених Штатів Біла Клінтона Гілларі Клінтон було виставлено в музеї сексу в Нью-Йорку. На думку художника, скульптура має спонукати до переосмислення суспільством співвідношення політики, сексу і популярності. Офіційної реакції з боку сенатора так і не було.В одному зі своїх інтерв’ю Едврдс повідомив, що його робота перш за все покликана зобразити «м’яку президентську посмішку». Небажаючи прикрашати дійсність, Едвардс навіть залишив зморшки довкола очей Гілларі Клінтон. Однак при цьому всьому самі груди сенаторки прикриті квітковим орнаментом, що на думку автора відображає «ту жіночність, яка притаманна Клінтон».

«Я не хотів робити жодних підтяжок, і не збирався якимось чином приховати її вік. Ідея була лишень у тому, щоб привідкрити її груди. Вони завжди одягає закритий одяг, а це не зовсім правильно», - прокоментував свою роботу художник.
 

Диктатор чи борець за громадянські права?

Деніел Едвардс не комуніст за політичними поглядами, та й у підтримці ворожого для США режиму Фіделя Кастро його навряд чи звинуватиш. Однак він є творцем майже дев'ятиметрового бюсту лідера Куби.«Я створював цей бюст не з метою пропаганди. Я намагаюсь відобразити у своїй творчості дві сторони проблеми. І дану роботу можна розглядати як нагадування про те, що ненависному режиму Кастро скоро настане кінець. Я абсолютно впевнений в тому, що він наш ворог», - пояснює скульптор. Однак в офіційному прес-релізі мова йде про те, що пам’ятник «присвячено Кастро – лідеру в боротьбі за громадянські права».
 

Принц Гаррі

До того всього Деніел Едвардс вирішив створити пам’ятник, присвячений британським солдатам, які мріяли про службу в Іраку, але так і не змогли досягнути бажаного. І все було б досить банально, якби він не вирішив використати в якості моделі для «невідомого солдата» принца Гаррі – найбільш відомого військовослужбовця збройних сил коаліції.

Монумент зображає мертвого принца в армійській формі. Біля його ніг сидить гриф, а під головою в спадкоємця престолу лежить Біблія. Автор пояснив свій задум, як завжди, оригінально: «В душі принц Гаррі помер в той самий момент, коли дізнався, що не зможе відправитись служити в Ірак». Що ж до вибору принца в якості моделі, то вона зумовлена його готовністю віддати життя за свою країну.Окрім самої скульптури, глядачі мали змогу побачити бронзові вуха принца. Це своєрідний «крок назустріч» бойовикам, які неодноразово обіцяли відтяти вуха принцу Гаррі і «послати їх додому бабусі-королеві», якщо він насмілиться приїхати в Ірак. Після виставки бронзові вуха виставили на аукціоні «eBay». Незважаючи на благородну мету, в широкого загалу ідея підтримки не знайшла.

Варто нагадати, що командувач британськими військами генерал Річард Деннатт скасував своє рішення, за яким принц мав проходити службу на території військових дій. Багаторазові погрози бойовиків все ж подіяли. Принц, який мав на меті взяти участь у війні в складі свого полку «Blues and Royals», дуже засмутився з цього приводу.
 

Автопсія «світської левиці»

Деніел Едвардс прославився своїм «дружнім» (на межі з фамільярністю) поводженням із зірками. І якщо згадана вище скульптура Бритні Спірс спричинила майже непомітний скандал, то нова робота епатажного скульптора вийшла більш суворою.Скульптура зображує абсолютно голу і неприродно вигнуту Періс Хілтон, з розставленими ногами, на грудях якої пригрівся улюблений песик Тінкербелл. Задум автора полягав у тому, щоб застерегти молодих американок від вживання алкоголю за кермом (в цьому раніше була звинувачена сама Періс).Чергову скульптуру було названо «Автопсія Періс Хілтон». Відповідно, всі бажаючі мали змогу, одягнувши рукавички, витягнути з «мертвої» знаменитості органи в натуральну величину.
 

Посмертна маска Теда Вільямса

До увіковічення  знаменитого бейсболіста Едварда спонукав той факт, що під час заморозки черепа відомого спортсмена він тріснув у кількох місцях. Це унеможливило його відновлення навіть у вигляді клону. Реакцією митця на цю безумовно трагічну подію стало створення серії з трьох посмертних масок.
Саркофаг «нового божества Америки»

В липні 2007 року журнал «Forbes» опублікував свій рейтинг найбільш впливових людей. Позиція в рейтингу прямо не залежить від величини статків. Ступінь «впливовості» залежить від суми прибутків за рік і частоти появи її імені в пресі. Список очолила телеведуча Опра Унфрі, яка єдина серед афроамериканців США володіє мільярдним статком.Своєрідною реакцією на цей факт з боку Деніела Едварда стало створення бронзового саркофагу Опри, яка за словами скульптора, впритул наблизилась до того, щоб стати «новим божеством Америки».

Стилізовано цю «домовину» під саркофаги царів Древнього Єгипту. Телеведучу зображено з більш пишними, ніж насправді, формами. Це натяк на те, що справжня Опра Унфрі вже багато років бореться з зайвою вагою.
 

От таке воно – сучасне мистецтво! Безумовно, творіння Едвардса несуть певне послання реципієнту. Однак отримати його зможе лише людина, включена в сучасну популярну культуру. Скажімо, Венеру Мелосську чи Джоконду оцінюєш безвідносно до «прототипу» зображення. У випадку з творіннями Деніела Едвардса це навряд чи можливо, бо коли дивишся на пологи Бритні, то бачиш передовсім співачку, а не узагальнений образ.

І наступні покоління без спеціального історичного екскурсу, мабуть, не зможуть оцінити цю скульптуру. Можна припустити, що творіння багатьох сучасних митців так і не перейдуть з розряду «актуального» в розряд «вічного» мистецтва.
 

cумнівався kanifol, JeyArt

Додано - 25-03-2008

Додати коментар

 
Блоги
львівські:
¤До Львова везуть Контрабас
¤Афіша Львівської філармонії на березень
¤Лінія втечі тішить новим трибютом. Тепер The Prodigy

фестивалі:
¤Ударимо автопробігом по безкнижжю і нехлюйству
¤В березні у Львові буде дуже солодко
¤Ані Лорак їде на фестиваль «На зустріч Мрії»

ексклюзив:
¤Український фотокор став лауреатом World Press Photo
¤Українські Вечорниці вперше відвідали Швейцарію
¤Ярослав Грицак: життя, смерть та інші неприємності

шоу-бізнес:
¤Vladislav Левицький - улюблений співак гурту «ТіК»!
¤На «Євробаченні» Владіслав Левицький співатиме пісню гурту «АнтитілА»?
¤Музикою з Криївки потішив холдинг емоцій

люди:
¤Помер Джером Девід Селінджер
¤Картинки. Yiorgos Yiakos
¤Сашко Положинський йде на президентські вибори!

кіно:
¤У Львові та Відні зніматимуть фільм про Кульчицького
¤В Україні з’явиться перший анімаційний комікс жахів
¤Лесь Подерев’янський зніматиме блокбастер

ще новини:
¤У Львівській філармонії 18 лютого — Віртуози Львова
¤На знімальному майданчику - Львівський дитячий телевізійний театр «Юрашки»
¤В новий рік — з новим Слоником!Маріанна Піцишин
Привиди театру

Він не шукав. Вона не плакала. Двері зі скрипом прочинились від вітру. В, тьмяно освітлений чотирма свічками, коридор увірвалась хуртовина. Сніжин...

Олександра Личак
Записки інопланетянки

О деревьях ...    Я смотрела на деревья. Они  начинаются снизу и уходят  кор...
Професійний фотограф
Гудима Борис
Весільне фото, портерти, дитяче, сімейне фото.
Професійна якість, помірковані ціни.
(працюю разом з дружиною)
http://www.photolife.lviv.ua

Лінк тижня
 
Нова рубрика - картинки

MTV. Генеральним директором цього щастя (чи нещастя?) для поціновувачів музики є Євген Ступка


Триває завантаження...
         

Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyArt.com.ua обов'язкове!
2006-2020 © Jey Corporation. E-mail редакції — office@jeyart.com.ua
веб-дизайн: Костя Бєглов,
веб-програмування: Юрій Сторож
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Яндекс цитирования Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!