Контактна інформація
Починати з нами
Додати до улюблених сайтів
Jey

Вхід/вихід
Новини і огляди: львівські | фестивалі | люди | ексклюзив | шоу-бізнес | кіно | ще новини | Всі новини rss каналом
Nota Bene: на каві | ця.людина | місце.події | варто знати | хтоЄхто | АРТ-довідка
Народна творчість: література | фотогалерея | афіша
Блоги: Ганна Вдруг | kanifol | kasanok | Максим Колиба | Андрій Стрехалюк | Олександра Личак | Маріанна Піцишин

Новини:
 
  Статті

Сучасне мистецтво як криза жанру

Сьогодні в Україні, як і в цілому світі, є своя когорта «митців». Причому вони виникають то тут, то там - на телеекранах, шпальтах газет та журналів. Виникають періодично, причому ця періодичність росте в геометричній прогресії.Складається враження, що в нас (як і в них), крім різних андруховичів-дерешів-пєлєвіних-бравнів, немає абсолютно нікого. Формування нової «еліти» пост-пост-пост-модерністів охоплює все і вся. І немає краю цьому ганебному процесу. Чому ганебному? Тому що за словами про всебічну демократію (ох, як я не люблю цей термін!) і свободу слова, свободу ідентичности ховається... знову закабалення. Щоправда, цього разу не так тіла, а розуму і душі.

Чому я не можу слухати чи бачити того, що я хочу? Чому мені знову тулять постійні бойовики і детективи зі всіх боків? Невже, крім депресії і екзистенційно-модерністських, ідей не залишилось нічого такого, що навчало б жити по-людськи? Або хоча б не вчило того, що жити в нас дуже важко. Важко настільки, що основне - це нахлятися, накуритися, потусуватися в клубах з обов'язковим вживанням якоїсь фігні.

Ну і як не згадати про безперестанне вихваляння у фільмах, на сторінках книжок абсолютної відсутности почуттів, заміни їх на тупу тимчасову закоханість, яка проявляється тільки через ерекцію та оргазм (після одного вечора в ресторані).

Революція свідомости людей, яка почалася із затискання в стереотипах затягнутої на той час «порядности», досі не закінчилась. Треба було б дійти до логічного висновку про те, що не можна забороняти людям думати по-своєму щодо різних сфер життя (секс, політика, музика) і на цьому закінчити. Натомість представники «інтеліґенції» (спеціяльно в лапках, бо вони і це слово знаходяться дуже далеко одні від одного) - в тому числі мистецтва - перейшли до пропаганди не свободи, а єдино правильного способу мислення - повної розкутости, свавілля, невпорядкованого хаосу.

Зараз літератори не стали вільнішими ні за соцреалістів, ні за західних митців, що працювали до 50-60-х років. Вони просто стали на місце тих ідеологів правильного «затишшя». І створили свою правильну ідеологію постмодернізму (або багато «пост»). Немає значення, чи твір літературний, образотворчий, гарний і несе в собі щось корисне для людей. Має і далі значення персональне бачення «ґеніїв» нашого часу.

Сучасне загальне мистецтво настільки стало схоже на систему радянської номенклатури, котра декларувала свободу людини, а сама жирувала, що звичайним новітнім творцям культури (бо так їх і треба називати) навіть не треба лізти кудись вгору - всі місця вже позаймали певні письменники, режисери (в Україні їх взагалі на пальцях перерахувати можна).

Але суть проблеми не в цьому, бо вони самі в тому не винні (можливо). Суть у тому, що немає поштовху до популяризації будь-якого прояву «не такого» мистецтва. Те - якесь примітивне. Те - взагалі маразм. А правильне - те і те. Причому цей факт проходить без примусу. Ми самі - творці нашого обмеження.

Ви за подальшу деградацію нас у нашому культурному середовищі? Я - ні.

Максим Колиба, поет
(фото - veer.com)

Додано - 17-02-2008

Іра Надобко Привіт Максим. І справді це вибір кожного яку інформацію "споживоти" яку ні. Я для себе вже давно поставила фільтр. Дійсно 99 відсотків того що нам навязують це сміття, яке руйнує свідомість. А справді цінні речі потрібно здобувати і переживати душею. Складається враження що ти знаходишся не в тому оточенні яке тобі потрібне. Я сама категорично проти дилетанства і аматорства  в мистецтві. З свого боку намагаюсь гуртувати навколо себе і гуртуватись біля мислячих і креативних людей. І насправді таких багато. Навіть серед молодого покоління.
09.05.2008 13:19:38
Мені здається, що ти не просто заплутався у визначеннях, тенденціях новітньої літератури, я в своєму сприйнятті світу. Тебе харить ТБ? Чому дивишся і стаєш жертвою цього вправляння мозку? "Та" література не видається? Яка вона у твоєму розумінні? Не випадково ти підкреслив же, що ти - поет. Може, відсутність можливості самореалізації, в тому числі творчої, тебе гризе, а зовсім не роздуми над літературою...
15.04.2008 13:05:37
mkolyba В тому і сенс, що сам вибір усюди однаковий, і мистецтво розповсюджується по всіх ЗМІ, по усьому суспільству.
19.02.2008 17:15:57
Пурга це все, ти можеш обирати, бо ти можеш качати з нету, ти ж не лише тєліком зараз обмежений
18.02.2008 16:53:13
beglov гарна думка. якби я її розвивав, то наголосив би, що твір мистецтва має домальовувати власну картину світу спостерігача. при чому, домальовувати правильними фарбами і мазками. і одночасно споглядач має бути співавтором. ось))
18.02.2008 01:13:37

Додати коментар

 
Блоги
львівські:
¤До Львова везуть Контрабас
¤Афіша Львівської філармонії на березень
¤Лінія втечі тішить новим трибютом. Тепер The Prodigy

фестивалі:
¤Ударимо автопробігом по безкнижжю і нехлюйству
¤В березні у Львові буде дуже солодко
¤Ані Лорак їде на фестиваль «На зустріч Мрії»

ексклюзив:
¤Український фотокор став лауреатом World Press Photo
¤Українські Вечорниці вперше відвідали Швейцарію
¤Ярослав Грицак: життя, смерть та інші неприємності

шоу-бізнес:
¤Vladislav Левицький - улюблений співак гурту «ТіК»!
¤На «Євробаченні» Владіслав Левицький співатиме пісню гурту «АнтитілА»?
¤Музикою з Криївки потішив холдинг емоцій

люди:
¤Помер Джером Девід Селінджер
¤Картинки. Yiorgos Yiakos
¤Сашко Положинський йде на президентські вибори!

кіно:
¤У Львові та Відні зніматимуть фільм про Кульчицького
¤В Україні з’явиться перший анімаційний комікс жахів
¤Лесь Подерев’янський зніматиме блокбастер

ще новини:
¤У Львівській філармонії 18 лютого — Віртуози Львова
¤На знімальному майданчику - Львівський дитячий телевізійний театр «Юрашки»
¤В новий рік — з новим Слоником!Маріанна Піцишин
Привиди театру

Він не шукав. Вона не плакала. Двері зі скрипом прочинились від вітру. В, тьмяно освітлений чотирма свічками, коридор увірвалась хуртовина. Сніжин...

Олександра Личак
Записки інопланетянки

О деревьях ...    Я смотрела на деревья. Они  начинаются снизу и уходят  кор...
Професійний фотограф
Гудима Борис
Весільне фото, портерти, дитяче, сімейне фото.
Професійна якість, помірковані ціни.
(працюю разом з дружиною)
http://www.photolife.lviv.ua

Лінк тижня
 
Нова рубрика - картинки

Однак, любі мої, читаючи ці коротенькі речення, ви будете ностальгійно посміхатися


Триває завантаження...
         

Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyArt.com.ua обов'язкове!
2006-2019 © Jey Corporation. E-mail редакції — office@jeyart.com.ua
веб-дизайн: Костя Бєглов,
веб-програмування: Юрій Сторож
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Яндекс цитирования Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!